Omezte prašnost domácnosti na minimum

By Category :

Existuje na trhu nespočet přípravků, které mají způsobit, že prach nebude na nábytku ulpívat, ovšem vyhnout se prašnosti nelze zcela. Nevzhledný šedý poprašek nejen že nevypadá hezky navíc udržováním prachu v domácnosti dáváme prostor pro množení roztočů a podporujeme nezdravé prostředí.
prach z mouky

Sušička, ideální řešení

Prašnosti nelze zcela zabránit, ovšem jde ji výrazně omezit. Sušička prádla nejen že prádlo vysuší a ušetříme si tak čas s věšením prádla, ale především zachytí ve filtru textilní prach, který pokud nepoužíváte sušičku, jistě důvěrně znáte při třepání právě dosušeného prádla.
nerezové spotřebiče

Lapače prachu, pryč z domu

Lapačem prachu nazýváme všechny drobnosti, které si vystavujeme na poličkách. Zachytá se na nich prach. Úklid chceme-li aby byl kvalitní, znamená že musíme všechny tyto drobnosti otřít, což nám zabere v závislosti na množství těchto věciček mnoho času. Dekorace do bytu bychom tedy měli pořizovat s rozmyslem a když tak využít raději zasklené vitríny k jejich vystavení.
Není od věci připomenout zásadu, že při úklidu utíráme prach mírně namočeným hadříkem a postupujeme od shora dolů, tedy od horních polic k těm spodním. Pokud nebudeme pravidelně uklízet na horních policích v kuchyni prach, setkáme se s mastným prachem, na který je pouze vlhký hadřík krátký. V tomto případě musíme použít nějaký odmašťovač, čímž může být například přípravek na nádobí, pomocí kterého usazené nečistoty snadno odstraníme. Ideálním řešením, jak se zbavit prachu že ho budeme každý den odstraňovat, prach rozhodně nevypadá hezky a může představovat značný problém pro alergiky. Vhodné je také například po každém utírání prachu nebo vysávání důkladně vyvětrat abychom vyměnili vzduch v místnosti a případné zbytky prachu měli možnost vylétnout ven. Skvělé jsou rovněž čističky vzduchu, který mají v sobě zabudovaný prachový filtr. Fungují tak že k sobě přitahují částečky prachu. Filtr pak stačí jen otřít vlhkým hadříkem a vysušit, a opět můžete čističku používat.

Author :