Dobrodružství, to jsou filmy spojené s představami a ztotožněním se většinou s hlavním hrdinou. Kdo z nás by nechtěl cválat na koni prérií, nebo ztroskotat na pustém ostrově a pak se z něho hrdinsky dostat. V některých z nás jsou touhy po cestování za takovými zážitky už od dětství. Z takových vytrvalců pak vyrostou opravdový cestovatelé. Cestují po světě, a to co vidí by rádi ukázali i ostatním. 

výjezd z nádraží

Ideální je, když, se takovému dobrodruhovi podaří napsat knížku. Ta pak zaujme natolik že může být inspiraci pro ostatní. Ovšem ne všichni mají možnost dostat se na průzkum do deštného pralesa nebo být třeba členem polární expedice. To jsou extrémy, na které musí být člověk připraven a mít i trochu štěstí. Tito lidi se věnují také právě přípravám na takové cestování. Studuji podnebí, choroby a místní zvyky. A co my ostatní? 
Řekneme si, že je to hezké, ale raději zůstaneme nohama na zemi. Cestovat se totiž dá i na méně nebezpečné výlety a obzvlášť když člověk necestuje sám ale s rodinou. Ve většině domácnosti to probíhá tak, že dovolená se plánuje skoro celý rok. Ovšem ne vždy vyhovíte všem členům rodiny. Nakonec se však může stát, že pak se to zalíbí každému. 

podivné vozidlo

Cestování a zvlášť na dovolenou je velmi příjemné. Znamená to oddych a relax. V dnešní moderní době častokrát i pro paní domu. Když si objednáte pobyt all inclusive, ani ona se nemusí o nic starat a může si to užívat v plné kráse. Třeba historické památky Evropských měst, nebo pyramidy. Ale hezká dovolená se dá trávit i u babičky a dědečka na vesnici. A když bydlí jen kousek od vás je to úplně ideální. Stačí naskočit do autobusu nebo vlaku a hurá za oddychem. A věřte nebo ne, že i na takovou dovolenou se bude dobře vzpomínat. A možná lépe a více než na tu u moře. Není přece nad pobyt u prarodičů. 
Tak se na té vaší dovolené mějte hezky.