Představovat někomu z vás suchý zip by bylo asi nošením dřeva do lesa. Je docela pravděpodobné, že jej právě vy využíváte každý den, a že možná nad tím ani moc nepřemýšlíte. Následující tipy vám suchý zip představí tak trochu jinak, netradičně, a třeba se vám to bude v praktickém životě hodit.

Snadné věšení obrázků

Zejména betonové panely uvnitř bytových domů na městských sídlištích přináší svým majitelům a nájemníkům krušné chvíle, pokud se pokusí připevnit cokoli na zeď nebo na strop. Vrtání do betonu je někdy nad lidské síly a zvát si pro každou hmoždinku hodinového manžela či podobné řemeslníky je poměrně neekonomické. Zkuste to raději se suchým zipem, který na zeď a na obrázek či paspartu připevníte chemoprénovým lepidlem, a dekoraci pak snadno zavěsíte. Výhodou je, že je možné kdykoli obrázky pohodlně sundat a očistit a pak znovu na suchý zip zafixovat.

bodlák - princip suchého zipu

Bytové doplňky

Suché zipy se vám mohou hodit i v některých situacích, kde nahradí provázky, mašle, drátky a další vázací a připevňovací materiál. Může to být například při fixaci okenních závěsů, prostírání, vánočních a velikonočních ozdob, světelných řetězů a závěsů, vazeb s umělými květinami, nástěnek nad psacím stolem atd.

pásek suchého zipu

Pohodlnější oblečení

Suché zipy využívají někteří výrobci sportovního a outdoorového oblečení. Našívají je na rukávy bund a do pasu sportovních kalhot, případně na spodní díly nohavic, aby se oblečení lépe upínalo a dobře drželo. Upínání na suchý zip je přesné, spolehlivé a pevné i pod vodou, nezklame vás ani za deštivého počasí, ani ve sněhu a ani za silnějšího větru.

Pásky se suchým zipem si můžete našít i vy třeba na tepláky nebo na vytahané rukávy mikin, aby vám lépe držely na předloktí nebo za zápěstím a nesklouzávaly vám přes ruce. Upevnění suchého zipu v pase u tepláků je spolehlivější, než různé provázky a tkaničky, které příliš utažené v pase škrtí a příliš povolené zas nezajistí stabilitu tepláků v pase.