Na výběr kočárku se mnoho nastávajících maminek těší, ale zároveň z toho mohou mít i obavy. Jde totiž o nelehkou volbu. Kočárků je velké množství, různé značky, zpracování, doplňky, styly, barvy a designy. A proto zorientovat se v tom velkém množství dá velkou práci.

Ale pokud chcete ten nejlepší kočárek pro vás a vaše miminko, pak je dobré si před samotnou koupí a výběrem stanovit, co od kočárku budete očekávat. Nejde totiž jen o barvu, která je pěkná, ale také o styl kočárku, jeho kola, manipulace s ním, váhu, rozměry i výšku. Je totiž důležité, aby se vám kočárek třeba vešel do kufru auta. Také pokud víte, zda budete hodně cestovat, tak aby byl kočárek i lehký a skladný.

miminko v kočárku

Dvojkombinace u dětského kočárku

Je možné pořídit i kočárek dvojkombinace, u kterého máte jen jeden podvozek s koly a řídítky a měníce jen korby. Proto si můžete vybrat třeba sportovně zpracovaný a vyladěný kočárek, pokud víte, že s dětmi chcete jezdit na výlety, podnikat túry, chodit do lesa apod. Nebo si pořídit elegantní kočárek s plastovými koly, pokud víte, že budete jezdit převážně jen po městech a asfaltových cestách. Styl podvozku kočárku vám tak zůstane a vy můžete jen, až miminko vyroste vyměnit korbičku a za sporťák. Tato varianta je cenově výhodnější a nemusíte za pár měsíců měnit celý kočárek.

na procházce skočárkem

Takže pokud vám kočárek bude vyhovovat, budete s ním spokojený, tak si ho můžete užít i dva tři roky a nemusíte ho měnit. Proto je v tomto případě opravdu vhodné dbát na dobrou volbu kočárku. Kočárek si jet vyzkoušet, abyste zjistili, jak se vám s ním jezdí, jak je vám pohodlný a příjemný. Také zjistíte, zda přes stříšku vidíte, což je velmi důležité a to se doporučuje hlavně menším maminkám, aby si vyzkoušely.

No a pokud najdete kočárek, který vám bude vyhovovat, bude se vám líbit a bude pro vás cenově dostupný, tak pak už vám nic nebrání, abyste mohli vyrazit na procházku se svým miminkem a užít si společně strávené chvilky i odpočinek.