Moravské Toskánsko, se zvlněnými kopci okolo Kyjova, patří mezi nejfotogeničtější místa v naší republice. Přitahuje všechny, kteří rádi malují či fotografují. Toto místo je zařazeno mezi padesát nejkrásnějších míst na světě. Ideálním dopravním prostředkem v této nádherné krajině je kolo. Na kterém, po upravených cyklostezkách, můžete vyjíždět na celodenní výlety. Na jaře mezi kvetoucími stromy, v létě rozkvetlými loukami a na podzim hnědí zoraných polí, protkaných zelenými liniemi mezí. Kladská je dalším z míst, které jsou jako stvořené pro dovolenou rodin s dětmi. Chráněná krajinná oblast Slavkovský les, ve které vyvěrají minerální prameny, tolik oceňovanými v blízkých Mariánských Lázních.

Dovolená v tuzemsku

Do kterých si můžete udělat jednodenní výlet a navštívit jedno z welnes center. Naučná stezka, která vede kolem Kladského rybníka a od něhož vede lesem vesta na zámek Kynžvart. Který obklopuje udržovaný zámecký park. Za návštěvu stojí i nedaleký Dům přírody Slavkovského lesa. Na jižní Moravě leží Ivančice. Rodiště malíře Alfonse Muchy. Místo, kterým protéká řeka Jihlava, vás provede nádherným okolím. Dojít lze do blízkých Dolních Kounic, ve kterých je dodnes přístupná zřícenina gotického kláštera, či nedaleké torzo ivančického viaduktu. Při vyjížďkách na kolech je možné i s dětmi objevit v okolních lesích odpočinková místa Zvěrokruh a Stromokruh Evropy, či zastavení U Žáby, U Šneka, U Dvou bobrů, U Raka anebo Ptačího hotelu. Na své přijdou i milovníci dobrého vína z místních vinic.

Tuzemská dovolená

Prohlédnout si můžete i rozhlednu ivančického rodáka Vladimíra Menšíka. V Jihočeském kraji lze v projektu Šumavský Everest dosáhnout cíle postupným zdoláním osmi vrcholů, jejichž výška měří v součtu 8848 metrů.  Což přesně odpovídá výšce Monte Everestu. Na tuto dovolenou je potřeba se vybavit vším potřebným. Nejen sportovním oděvem, ale důležitá je i obuv. Pevná, ale pohodlná. Po jejím zdolání lze orazítkovat na upomínku vrcholový pas a v infocentru v Horní Plané vám může být vystaven certifikát. Příjemná procházka vede i kolem Schwarzenberského plavebního kanálu.