Společenské akce jsou pro lidi událostí, kdy si mohou za nějaké menší vstupné užít například skvělou hudbu, zatančit si na ni, popovídat si s ostatními lidmi o tom, co je nového a také se trochu ukázat, zkrátka vzít si na sebe to nejlepší oblečení, co mají, pro ženy namalovat se trochu výrazněji a hezky se upravit, což platí mimo jiné i pro muže, to je jasné, ale ženy to vnímají trochu více vážněji a berou to jinak než muži. Je to příležitost si užít trochu jiný čas než ten, který si užíváme mimo tyto formální a společenské akce. Člověk se i dobře občerství, dá si dobré jídlo a užije si čas s ostatními lidmi, ale ne tak, jak si ho užívá celý život, ale trochu jinak, více speciálně, protože na společenských akcích se všichni chovají (nebo alespoň by měli) formálně a podle etikety, což by tak mělo ale být pořád, pokud je člověk mezi někým, koho moc dobře nezná a slušelo by se to.

šaty

Je to příležitost pro lidi ze sebe udělat něco jiného, než skoro celý život jsme, ukázat ze sebe něco trochu víc, než jindy ukazujeme. Celkově ukázat světu, že dokážeme jako lidé se chovat vážně a hezky k ostatním. A to jsou společenské akce. Mezi takovéto formální akce řadíme například svatbu, nebo pokud to vezmeme z veřejného hlediska tak plesy a různé podobné akce, kde je potřeba se nějak chovat. Můžeme tam zahrnout také například divadelní představení, ale to není zas tak akce, na které byste si s někým popovídali a zatancovali. Je to ale také společenská akce či událost, to ano.

šaty

Na společenskou akci nebo událost je třeba se upravit a hezky obléct, jak už jsme zmínili výše. Je to proto, aby se lidé kolem vás s vámi cítili dobře. a ne jak někde doma na gauči. Projevujete tím jakousi úctu k druhým a jakousi pokoru, že vám stáli i za víc než za tepláky a ušmudlané tričko, které běžně nosíme doma. Ženy mohou zajít do půjčovny společenských šatů.