Zajímáte se o politiku? Pokud ne, tak si myslím, že podle mého názoru děláte opravdu jenom dobře. Znám opravdu mnoho případů, kdy politika a její téma opravdu nedopadla dobře. Stačí, aby byl někdo v partě lidí zastáncem nějaké politické strany, zatímco ta druhá strana by nebyla. Nebo by fandila někomu jinému. A to by byl potom asi oheň na střeše. Je potom velice hrozné, když potom hádky kvůli politice odnese dlouholeté přátelství. A že takové případy bohužel znám! A když třeba máte opravdu velké rozdíly na politiku a její scénu, tak jsem si raději řekla, že se nebudu do politiky raději vůbec plést. Protože se mi to taky nevyplatilo. Měla jsem totiž kdysi oblíbenou jednu politickou stranu, kterou ale nemělo rádo osmdesát procent lidí. Tak co jsem potom měla dělat? Sice chápu, taky vím, že každého je to věc, o jakou politickou stranu se člověk zajímá.

Někdy je politika složitá.

Ale znáte lidi. Já tomu rozumím, ale mnoho lidí to vůbec nechápe. Mnoho lidí si myslí, že když má někdo rád nějakou politickou stranu, tak jeho kamarádi automaticky ji mají rádi taky. Jenomže já jsem byla asi pravý opak. Já jsem se nikdy za svůj názor na politiku nestyděla, ale bohužel ostatním to vadilo. Takže jsem raději už všem říkala, že jsem jenom politicky nestranná a že nikomu nefandím, ani že nikoho nemám ráda.

Politika je celosvětová.

Prostě jsem se na to vykašlala. A pokud i vy máte kolem sebe nějaké politické maniaky, tak si taky dejte pozor, co před nimi řeknete, protože někdy se to nevyplatí. To, protože někdy je z toho zbytečně velký povyk a potom taky hádky. A taky jste už někdy zažili ten stav, kdy jste byli v koncích z toho, že se někdo do vás opřel jenom kvůli politice? Že je to opravdu velmi nepříjemná situace! Já osobně doufám, že už tohle nikdy nezažiji. Raději budu nestranná než nenáviděná. Jsou ale lidé, kterým je to jedno.