V roce 2007 se na pultech specializovaných obchodů objevil první model s názvem Osram Nightbreaker. Přinesl doslova revoluční zvrat v bezpečnosti silničního provozu. Před dvěma lety oslavil výrobce deset let úspěšného prodeje, neboť jde o nejvíce prodávaný typ autožárovek do předních světlometů mezi výkonnými typy, které umožňují řidičům komfortní jízdu.
Současné modely z této úspěšné série poskytují zhruba o sto třicet procent více umělého světla, jehož barva chromatičnosti se přibližuje dennímu neutrálnímu bílému světlu slunečních paprsků.

zrcátko

Výrobky jsou homologované a vhodné do všech typů světlometů pro halogenové žárovky, lze jimi tedy nahradit veškeré stávající běžné halogeny, které jsou ještě pozůstatkem éry devadesátých let. Vyplatí se přejít na tyto typy, nebo je to jen reklamní humbuk, co nás vtahuje do kolotoče neustálého konzumu a plýtvání surovinovými zdroji?

Proč zrovna Night Breaker

Lidé zaujímají postoj k reklamě velice svérázně. Některé výrobky se podbízí různými triky a zákazník pak nakonec zjistí, že podlehl zbytečnému tlaku. A pak existují technické inovace z tvůrčích pracovišť vývojových dílen, kde se lidé snaží vylepšit život sami sobě i druhým, a ty se prodávají samy, jsou-li opravdu na špičkové úrovni. Mezi ně se řadí i autožárovky Osram. O přednostech produktové řady SilverStar a Nightbreaker se řidiči dozvěděli velice rychle, proč je o ně takový zájem?

Světelný paprsek – je delší než u běžných žárovek, navíc směřuje do míst, která potřebujete mít nasvětlená, tedy na jízdní pruh a pravou krajnici.
Bílé světlo – jasný osvit výrazným bílým světlem snižuje pocit únavy, probouzí bdělost a zamezuje mikrospánku za volantem.
Jízdní komfort v noci – řidiči, kteří jezdí často ve večerních a nočních hodinách i na krátkých trasách brzy zjistí, jak značný rozdíl je mezi běžnou halogenkou a tímto typem.

tunel

Bezpečnost – srazit v noci chodce a cyklistu jen proto, že jste jej včas nezahlédli a nestačili srážce zabránit, vám značně zkomplikuje život. Budete muset absolvovat soudní stání, a pokud se celá kauza nebude vyvíjet dobře, můžete skončit i za mřížemi.