– Co je to LTV ? jak tato zkratka vznikla?

v jakém oboru se s touto zkratkou můžeme setkat?

– Jak LTV funguje?

– A jak se vlastně počítá ?

Na tyto otázky si odpovíme v našem dnešním článku

Co je LTV ?

Co znamená zkr. LTV ?

– Zkratka LTV vznikla z anglické věty LOAN TO VALUE. Tato věta v překladu co českého jazyka znamená něco jako půjčka či úvěr proti hodnotě.

Kde se s touto zkratkou můžete setkat ?

Se zkratkou LTV Nebankovni-hypoteky-cz se můžeme setkat v bankovnictví a to konkrétně u půjček a hypoték.

A co tato zkratka LTV značí ?

– LTV označuje daný poměr mezi dvěma částkami a to konkrétně mezi částkou kterou máte v plánu si půjčit a mezi tzv. kupní částkou nebo cenou dané a vámi vybrané nemovitosti

Jak LOAN TO VALUE funguje ?

– LTV funguje na princip půjček a tím m mám na mysli to že daná banka vám vypůjčí až neuvěřitelných 90% z ceny vaší budoucí nemovitosti (tedy kupní ceny).

Dluh graf

Pozor

– Ovšem jak už jsme všichni zvyklí že u každé půjčky či hypotéky jsou nějaké ty mínusy tak bohužel ani u LTV tomu není jinak. V tomto případě se však jedná o doslova minimální mínus a tím je to že daný žadatel musí být mladší 36 let. Tuto podmínku(Mínus) nařídila Česká Národní Banka a to docela nedávno, konkrétně dne 1.4.2022. Pokud je mezi námi někdo kdo přemýšlí nad tím pro musí být žadateli měně než 36 let, důvod je prostý u lidí kteří jsou starší 36 let jsou tzv. riziko pro banky, a to z toho důvodu že banka nemá jistotu že by byla daná osoba schopna splatit veškeré úroky a podob. v čas.

Další otázkou dnešního článku je i to jak se vlastně takové LTV počítá. LTV se vypočítá vlastně jako tzv. poměr a to podrobněji jako všechny vysoké úvěry u vaší budoucí nemovitosti a to především u té která byla použita i k dalších úvěrům a podob. Proto neváhejte, zjistěte si více o tomto produktu a můžete začít snít o novém bydlení.