Kdo by neměl rád cestování. Dá se říci, že naše cestování se mění s tím, jak se mění náš život, protože jiné to je v mládí, jiné s dětmi a jiné ve stáří. Cestování představuje něco, co mnoho z nás nějakým způsobem naplňuje. Je to forma relaxu, ale také poznání a objevování nejen nových zákoutí, ale také jídla, historie, lidí. Cestování se mění v průběhu našeho života. Když jsme mladí cestujeme, kde nás napadne, občas bez rozmyslu s batohem na zádech a čím kolik co nás dostane na místo určení. Potom přijdou děti a cestování se velmi výrazně mění. Najednou musíme plánovat.

cestování

Musíme cestu přizpůsobit dětem, musíme myslet na jejich pohodlí a, že moc nejde týden spát někde v lese pod širákem. A jak tedy si toto cestování s dětmi zpříjemnit? A jak třeba toto cestování s dětmi ozvláštnit a nechat doma auto? Že Vám to přijde jako šílenost? No na jednu stranu být může, na druhou to chce velkou dávku trpělivosti a úplně v tomto případě nelpět na tom co jste si doma před cestou naplánovali. Ono to stejně dopadne jinak. Pokud s dětmi vyrážíte na nějakou turu i třeba s přespávačkou nezapomeňte vzít kuklu, protože dítě i v létě do toho zabalíte a ono se bude cítit komfortně. Další důležitou věcí je lékárnička.

cestování

Děti jsou někdy jak deset čertů a vlezou snad všude. Ne vždy takové dovádění se obejde bez nějakého škrábance, rozbité nohy. I samotná cesta vlakem může být pro děti důležitá a je potřeba jim vysvětlit, že v lese netrháme vše, na co přijdeme, nešlapeme po mravencích, protože oni jsou součásti přírody, a proto je potřebujeme a také, že odpadky na zem opravdu nepatří. Vždy je cestování o tom, jak moc to chceme a co vše tomu dokážeme a chceme obětovat a jak si to umíme zařídit. Cestování s dětmi je příjemné a pokud se bojíte sama vezměte třeba do party kamarádku a uvidíte, jak budete po čase na takové cestování vzpomínat.