Čenkovice je malá vesnice v okrese Ústí nad Labem v Orlických horách. Čenkovice jsou známé svým ski resortem – resort Buková hora. Tento resort je vhodný jak pro zimní, tak i pro letní pobyty a rozhodně se v něm nebudete nudit. Obsahuje 8 vleků a 7 sjezdovek, všechny vleky vedou na Bukovou horu a pojí se s druhou stranou Bukové hory – se stranou Červené vody. V letním období, které je od června do září, si můžete užít spoustu zábavy například na lanové dráze. Pokud zrovna nejste milovníci výšek, můžete si v půjčovně vypůjčit elektrokola a vyrazit na výlet po okolí Orlických

cyklo výlet

hor. Horské koloběžky si také můžete vypůjčit, stejně jako s elektrokoly, není problém vás svézt na Bukovou horu, abyste nemuseli kopec šlapat, nebo si můžete zkrátka máknout a pak si více užít jízdu z hory dolu. Pro velké nadšence adrenalinu si zde můžete vyzkoušet paraglading, který se stává více oblíbeným zážitkem. Mimo sporty se v resortu konají i různé hudební akce a letní kina. Pokud na výletě dostanete hlad, nezoufejte, v celém resortu je dostatek bufetů, restaurací a barů. Například Apres ski bar. Letní sezóna je zahájena v prosinci. Právě Čenkovice jsou v zimním období cílem lyžařů a snowboardistů z celé České republiky.

lyžař

Resort nabízí až 7 sjezdovek dlouhých 8 kilometrů, 8 vleků a Snowpark. Vleky jsou nejen rychlé, ale i vysoce komfortní. Čekají zde na vás vyhřívané polstrované sedačky, které mají ochranu proti nepříznivému počasí, zkrátka abyste se při jízdě vlekem cítili příjemně a nefoukalo vám do obličeje. Pokud se budete chtít ubytovat, není problém, všude po okolí a i v resortu jsou penziony. Vybírat si můžete z desítek penzionů, aby vám vyhovovala jak cena, tak i samotný vzhled apartmánu, abyste se cítili co nejlépe. A pokud si děláte starosti s tím, že nemáte vybavení, nezoufejte, je zde i půjčovna pro zimní období, kde naleznete jak lyže, tak i helmy, hůlky a třeba i brýle.