Dokud máme my lidé peníze, máme se docela dobře. Koupíme si za ně pomalu všechno, co jenom nás napadne a po čem zatoužíme, za peníze se nám poskytují nezbytné stejně jako třeba i bezvýznamné služby, a proto ti, kdo jsou náležitě finančně zajištění, mívají sladký život.

Ale mezi námi lidmi nejsou jenom ti, kdo mají peněz dostatek. Jsou tu i ti, jimž se po finanční stránce daří hůř, případně se jim nedaří vůbec. A ti rozhodně nemají důvod k jásotu. Protože i těm se všechno možné nabízí, jenže si to nemohou vzhledem ke svým finančním možnostem dovolit. A když někdo vidí, co všechno by mohl mít, kdyby na to měl, ale ví, že to prostě mít nemůže, je mu z toho smutno. Nebo i vysloveně zle, pokud jde o věci, které se jeví být nepostradatelné.

sto dolarů

A když si někdo potřebuje něco koupit, ale jeho finanční situace mu to právě neumožňuje? Pak je zkrátka potřeba poohlédnout se po nějaké půjčce, která by se dala získat, aby bylo možné s její pomocí financovat život i v časech nedostatku.

Pokud se někdo začne zajímat o půjčky, lehce zjistí, že se mu jich nabízí spousta. Je tu tolik nabídek, že si zdánlivě každý přijde na své. Jenže když pak někdo z nás o půjčku požádá, co následuje? Samozřejmě prověřování, zda dotyčnému půjčit lze nebo ne. Zda tento nabízí dostačující záruky toho, že všechno náležitě splatí. A v takovém prověřování se často neuspěje. Člověk má třeba nižší příjem nebo nepříjemný záznam v registrech dlužníků, a banka jeho žádost okamžitě zamítá.

motýl z dolarů

A pak? Co si počít pak? Mnozí z nás už vědí, že pak může být řešením nebankovní hypotéka bez registru, která je tu dosažitelná i pro zdánlivě ztracené případy. U takové hypotéky totiž záleží hlavně na tom, aby se za ni člověk zaručil dost hodnotnou nemovitostí. A je-li tomu tak, může se kdejaký žadatelův nedostatek ignorovat. Protože s takovou zárukou bude nebankovní hypotéka určitě splacena.