Přemýšlíte, který kočárek vyprat pro své miminko? Nabídka kočárků je široká. Díky tomu si můžete prohlédnout různé typy kočárků, různé zpracování, materiály a i možnosti různých barevných kombinací a vybavení kočárků. Můžete se podívat, který výrobce vás osloví a který získá vaši přízeň. Můžete se také zeptat ve svém okolí dalším žen se kterými kočárky mají zkušenost a co by třeba příště změnili při výběru dalšího kočárku.

spící miminko

Při výběru je třeba zvážit, zda chcete koupit pouze kočárek s hlubokou korbou a následně další sportovní kočárek až bude dítě větší a bude samo sedět. Nebo máte možnost vybrat kočárek riko basic 3v1, kde získáte rovnou trojkombinaci, která obsahuje hlubokou korbu, sportovní verzi pro sedící děti a vajíčko, což je autosedačka, která se dá následně připnout na podvozek. U této kombinace máte vlastně jeden podvozek a následně na něho jen připnete požadovanou korbičku. Což má velkou výhodu. Když vám tento kočárek sedne, bude se vám s ním dobře zacházet a budete s ním spokojeni, když budete vozit hlubokou korbičku, tak následně jen vyměníte na sporťák, ale podvozek vám stále zůstává stejný a nemusíte si tak zvykat na nový podvozek a jiné řízení. Taky můžete kdykoli hned sporťák nasadit a nemusíte složitě hledat další pokračovací kočárek.

sportovní kočárek

Když vaše miminko bude už samo sedět a už se nebude chtít vozit v hluboké korbičce, tak ho můžete hned zkusit do sportovní verze a nemusíte ani čekat na dodání nového kočárku. Výhodou je i to, když vajíčko jde připnout na podvozek. Když vám miminko usne v autě a vy si chcete zajít nakoupit nebo jen někam rychle zaběhnout, tak jen vajíčko vyjmete z auta, nasadíte na podvozek kočárku a můžete jít nakupovat a miminko si může spokojeně spinkat dál. Ale je třeba myslet na to, že ve vajíčku by děti neměly být zbytečně moc dlouho. Když miminko nespí, tak je následně lepší ho dát do hluboké korby. Vajíčko je hlavně určené jen do auta, jako autosedačka.