Co to je PC, neboli Personal Computer v angličtině a osobní počítač v češtině ví snad každý. Ale málokdo tuší, jak se zachovat, jestliže tento báječný pomocník přestane fungovat tak, jak fungovat má. A pokud k tomu dojde, nastává problém. Ten největší je asi v uložených datech. Když tam někdo má třeba účetnictví v tabulkách, nebo ve wordu rozepsanou diplomovou práci, bývá zle. Popřípadě tam má knihu, na které dělal dva roky. Jasně, každý z nich slyšel něco o zálohování a každý si řekl, že jemu se nic nemůže stát. A bum.

Veškerá data jsou uložena na disku. Ten je dvojího druhu. Starý, kde jsou ještě placky a čtecí ramínka a nový, kde již nic takového není. Ono je to v tomto případě dá se říci skoro jedno. Data jsou tam. Nyní je otázka, zda došlo k závadě pouze v počítači nebo na disku samotném. Pokud v počítači, nic se vlastně neděje. Protože technik v opravně, kterou si zvolíte, vám data může zachránit. Mimochodem, když už jsme u této instituce, mohu doporučit firmu opravy PC Beroun.

vnitřek PC

Technik vám buďto opraví váš počítač, nebo doporučí koupi nového. A ten váš disk do něj přendá. Vyřešeno. Horší je ta varianta, když havaruje disk samotný. Zde pak nastává problém, protože už záleží jen na disku samotném, na kterém jsou data uložena. Totiž na míře jeho poškození. Pokud jste do počítače tloukli kladivem, mohli jste jej poškodit. Záchrana dat je náročná věc jak na čas, tak na peníze. Pokud je tedy závada tam, budete muset sáhnout do peněženky. A to dost hluboko. Nu, alespoň vás to naučí svá data si chránit zálohou.

starší druh disku

Nevěřte tomu, že vás to nemůže potkat. Schválně se v berounské opravně zeptejte, až tam půjdete s vaším strojem, kolik takových lidí už na nezálohování doplatilo. Mně, jako autorovi článku, nezbývá než vám přát, aby se vám to skutečně nikdy nestalo a nemuseli jste takovou situaci řešit. A pokud ano, tak berte jedině výše zmíněnou opravnu.