Naše české palety

– Co jsou to euro palety https://www.schoellerallibert.com/cz/produkty/plastové-palety?

– Kolik stojí ? A z čeho se vyrábí ?

Na toho téma se podíváme v našem dnešním článku. Tak pojďme na to 🙂

Co jsou to europalety ?

– Europalety jsou takzvané transportní palety.

Transportní palety jsou vlastně veškeré palety na kterých se buď převáží nebo skladuje jakékoliv zboží. Takže jak jistě víte s paletami jako takovými se můžeme setkat v každé fabrice či obchodě.

Avšak europalety jsou označovány jako takzvané palety výměnné a to znamená že pokud vám např. dodavatel přiveze zboží na europaletě, tyto palety už vám nechává. Tudíž vám palety zůstanou i na další volné používání. Také musím zmínit že v případě že byste si je nechtěli nechat je tu možnost odevzdat palety tzv. spediční firmě. Spediční firmy jsou velice známe už jenom kvůli tomu že pokud jakoukoliv zásilku pouze smluvně obstarává a není v její náplni moci realizovat jakoukoliv dopravu, ať už mezinárodní nebo vnitrostátní a podob.

EUR

V případě že byste chtěli takovou paletu vyměnit musíte si dávat pozor aby byla paleta v naprostém pořádku. Takovéto palety totiž nelze vyměnit v případě že by měly alespoň jednu z níže uvedených bodů.

  • Europalety nelze vyměnit v případě že by nebyly vyrobeny jakýmkoliv licencovaným výrobce
  • Dále nesmíte vyměnit paletu která nemá označení EUR nebo EPAL, v případě že by jste ji totiž chtěli vyměnit a nebyla by označena jednou ze zkratek, byla by daná paleta neplatná.
  • Další velice důležitou věcí je že paletu nelze vyměnit v případě zničení či jakékoliv kosmetické vady např. vystouplé hřebíky či chybějící prkno.

Další označení Europalet aneb jak poznat že se jedná o tu pravou

– Jak jistě víte europalety mají být vždy označené štítkem nebo tzv. špalíkem

– Takže na každé paletě narazíte na špalíky s razítkem od výrobce. My si teď jednotlivé špalíky popíšeme.

Vždycky na paletě najdete tři špalíky. Na prvním nalezneme razítko které značí kde byla paleta vyrobena. V druhém nalezneme razítko s informace o výrobci. A v té poslední nalezneme již výše zmíněné označení EUR nebo EPAL.

EPAL

Nosnost a cena europalety

– Nosnost europalety může být 2 000 kg nebo 1500 kg ale i jenom 1000 kg. tyto hodnoty se většinou liší pouze tím jak je dané zboží na paletě rozloženo.

Cena europalet je různá většinou se však pohybuje cca od 3 000 Kč. Europalety můžete sehnat například na našem portálu. Na tomto eshopu máte na výběr hned z několik možností a dokonce to seženete i za rozumnou cenu. Tak neváhejte a zavítejte na tento portál.