Na pohodlí

Do sedacího pytle Beanbag se můžete posadit v libovolné poloze. Je možné na něm sedět se vzpřímenými zády, anebo s prohnutými, můžete si dát nohy pod sebe do tureckého sedu, případně je opřít o konferenční stolek nebo postel. Můžete se na něj posadit i na bok a zaujmout polohu téměř vleže. Vaky se snáze tvarují, než molitanové sedáky sedacích souprav a křesel, je to dáno jejich výplní z polystyrenových kuliček EPS.

sedací vaky na písku

Na vzhled

Výrobci se snaží zákazníky zaujmout i tímto hlediskem. Sází na krásné pastelové barvy a jejich kombinace u dvoubarevných vaků a také na velikost vaku a jeho tvar. Některé sedací pytle mohou připomínat různé motivy, např. zvířátka nebo fotbalové míče.

Na snadnou údržbu

Pokud si pořídíte sedací vak s nylonovým potahem, který je na vnitřní straně pogumovaný, máte doma výrobek, který vám nesmírně usnadní život. Kupříkladu sedíte v obýváku, dopřáváte si snídani a drcnete o sklenici s pomerančovým džusem, který se vám samozřejmě rozlije do klína. Kdyby se to stalo na křesle sedací soupravy, bude to malér, který bude možná vyžadovat zásah úklidové firmy, ale na vaku s nylonovým potahem o nic nejde – rozlitý nápoj setřete hadrem, skvrnu vyčistíte teplou vodou se sodou a vysušíte ji papírovými ubrousky.

Pokud se vám potah zašpiní v průběhu používání, vak jednoduše opláchnete např. na zahradě vodou s šetrným a ekologickým saponátem a následně saponát odstraníte tlakovou vodou z hadice.

žena na sedacím vaku

Na flexibilitu

Některé sedací vaky jsou opatřené na bocích popruhy a lze je velmi flexibilně tvarovat. Vytvoříte z nich křeslo kolmé nebo výrazně zešikmené, anebo popruhy odepnete a vak poslouží jako pohodlné lůžko nebo plocha pro hraní či dětské dovádění. Výhodou nylonového potahu je vysoká nosnost a pevnost, nylon odolá dětským nájezdům i zvířecím drápkům a není problém s ním posouvat po zemi a křesla přemísťovat na jiná stanoviště v domě či na zahradě.