Kdo se trochu zajímá o sféru péče o tělo a pleť, určitě slyšel pojem kolagen. Teď se tato bílkovina, která se jinak nachází v našem těle, rozmáhá napříč celým kosmetickým průmyslem. Zasahuje také do okruhu péče o naše zdraví. Opravdu nám ale kolagen k něčemu je, nebo se jedná jen o zbytečný doplněk stravy?

Kolagen je rozhodně věc, kterou pro náš život potřebujeme. Zatímco po nějakou dobu života si kolagen naše tělo tvoří samo, s přibývajícím věkem tato schopnost našeho těla klesá. Není to pro nás samozřejmě život ohrožující stav, nicméně určitě je dobré na tuto skutečnost nezapomínat a preventivně do sebe kolagen dodávat. Můžete tím předejít spoustě nepříjemných problémů, jak estetických, tak zdravotních.

Má velký vliv na naši kůži, vlasy, nehty a také na klouby a kosti.

sérum

Pokud máte bolesti kloubů, doporučuje se právě začít užívat kolagen. Stejně tak, pokud máte problém se slabými a lámavými vlasy a nehty. Nesporně slouží i jako prevence k předčasnému stárnutí pleti.

Jaký je ale nejlepší kolagen? Měl by být z kvalitních zdrojů, což poznáte na složení. Pokud se v složení a původu kolagenu nevyznáte, nakupujte od ověřených prodejců, kteří mají dobré recenze. Ty jsou snadno dohledatelné na internetu, jaké má kdo zkušenosti, s jakým kolagenem.

kolagen

Kolagen můžeme získávat i ze stravy, ale pokud jsme již v pokročilém věku, pravděpodobně nedokážeme ve stravě přijmout potřebné množství kolagenu. Tím spíše, že s postupujícím věkem potřebuje tělo čím dál více kolagenu. Ale rozhodně je vhodné do jídelníčku zařadit i potraviny bohaté na kolagen. Řadíme tu například všechny druhy masa, masové vývary, vejce nebo rajčata, papriky a listová zelenina. Pozor na kouření, http://www.ahaonline.cz/clanek/zhave-drby/134486/vse-o-protikurackem-zakonu-kolik-vam-za-cigo-napari.html nadměrné pití tvrdého alkoholu a vystavování se slunci. Tyto věci naopak kolagen v těle snižují a rozhodně vám tedy nijak neprospějí.