Víkend je před vámi. Těšíte se a máte naplánovaný příjemný program. Sobota se vyvedla na jedničku, ale v neděli už nejste ve své kůži. Myslíte na to, co vás v pondělí čeká v práci, že budete muset dodělat prezentaci a připravit šéfovi podklady na poradu. K večeru už máte lehce stažený žaludek a smutnou náladu. Nic si z toho nedělejte. Lidí, kteří takto prožívají konec víkendu je více. Je to ale škoda. Poradíme vám tipy, jak si tento volný den ještě užít naplno.

Sepište to na papír

Jste ve stresu z toho, co vás v pondělí čeká? Abyste uvolnila hlavě, vše sepište na papír. I drobnosti jako: po příchodu zkontrolovat a zapnout kávovar. Když vše uvidíte černé na bílém, uleví se vám.

káva

Naplánujte si hezký program

Nemusíte sedět doma a čekat až bud večer. Vyrazte s partnerem do kina nebo s kamarádkou do divadla. Objednejte se na manikúru nebo na cokoliv, co vám zpříjemní den a budete se cítit jako princezna. 

Běžte do přírody

Bojíte se, abyste na své blízké nebyla nevrlá? Vyrazte do přírody, mimo lidi. Dejte si svižnou procházku lesem a zhluboka dýchejte. Pozorujte stromy, listy a snažte se uklidnit, vždyť se nic neděje.

sport

Snídaně je základ

Dopřejte si snídani do postele. Ještě, než někam vyrazíte, uvařte si horkou čokoládu skopcem šlehačky a zakusujte vafle s ovocem. A když k tomu ještě skouknete jeden díl oblíbeného seriálu úzkost nebude mít šanci.

Dejte si něco dobrého

Celou neděli rozmazlujte své smysly. Zapalte si vonnou svíčku, zabalte se do hebké deky a k obědu si připravte své oblíbené jídlo. Bude to kokosové kari s rýží nebo špagety Bolognese s parmezánem?

Co vám ještě pomůže:

  • krátká meditace
  • sociální kontakt – navštivte přátelé nebo pozvěte kamarádku na kávu
  • udělejte si s partnerem hezký večer
  • napusťte si vanu plnou bublinek a na tvář aplikujte pleťovou masku
  • zaměstnejte mozek – vyluštěte křížovku, postavte puzzle nebo napište seznam nákupu nedominantní rukou