Vyrábějte a prodávejte

Je něco, co skvěle umíte? Háčkovat, šít, macerovat šípkový sirup, lapač snů nebo ta nejvoňavější mýdla? Zkuste svůj koníček zpeněžit. Vyrobte pár kousků a prvně je nabídněte mezi známými, uvidíte jaké ohlasy se dostaví. Výrobky můžete dál nabídnout na svých sociálních sítích nebo na prodejním portálu handmade výrobků. Je jedno, zda budete navlékat náramky z minerálů, šít povlečení nebo háčkovat dětské pyžámkožrouty.

Tip: dobře si spočítejte náklady, abyste neprodávala pod cenou!

peníze

Posílejte dál nepotřebné věci

Jak děti rostou máte doma stále víc a víc hraček a oblečení. Nevyhazujte ho. Zkuste ho za pár korun nabídnout na dětských bazarech a portálech pro maminky. Suma, kterou si takto vyděláte možná nebude nijak závratná, ale každá koruna se počítá. 

Tip: protřiďte skříň s oblečením, knihy, domácí potřeby, ukliďte sklep i půdu a vše, co už nepotřebujete, pošlete za úplatek dál.

oblečení

Přispívejte do časopisů nebo pište pro weby

Ve škole byl sloh váš oblíbený předmět? Bezva. Zjistěte, zda někde nehledají externí redaktorku, hledejte na svých oblíbených webech nebo napište dotaz do časopisu. Každý článek, který napíšete může být příjemná vzpruha pro váš rodinný rozpočet. 

Doučujte nejen cizí jazyky

Po škole jste strávila 5 let v Itálii a díky tomu skvěle ovládáte tento sexy jazyk. Využijte toho a nabídněte své služby studentům. Samozřejmě nemusí jít jen o cizí jazyky. Sledujte poptávku ve vašem okolí. Takový puberťák těsně před maturitou bude šťastný za opakování matematiky.

Pomáhejte s účetnictvím

Účetnictví jste měla kdysi na škole, ale dnes si v tom moc jistá nejste. Nevadí, dodělejte si kurz, oživte si rozvahu a směle do toho. Spousta firem shání pomocnou účetní, která bude pracovat pár hodin týdně z domova.

Pravidelně sledujte weby nabízející práci či brigády z domova a buďte aktivní. Štěstí přeje odvážným!