Možná i vy míříte rok co rok do Chorvatska. A nejste v tom rozhodně sami, takových lidí je prý v našich řadách spousta. Třeba tam jezdíte k moři, třeba i z jiných pohnutek, ale každopádně proto, že se vám tam líbí. A líbí se vám tam možná dokonce tolik, že se tam budete vracet i nadále.

A pokud do této země hodláte do stejných míst mířit i v budoucnu, možná by nebylo od věci, kdybyste si tam zařídili své jisté. Možná by bylo dobré, kdybyste tam měli kam jezdit, abyste nemuseli rok co rok shánět nějaký hotel nebo jiné ubytování a platit za to víc, než je nezbytné.

město Dubrovník

Že by to mohl být dobrý nápad, jenže nevíte, jak na to? Že vás nenapadá, jak si tam pořídit svou střechu nad hlavou, která by tam byla jenom vaše? Upřímně řečeno, není se vám zase až tak moc co divit. Protože má každá země své zákony a předpisy, a našinci se pochopitelně v těch chorvatských nemusí zase až tak dokonale orientovat. A pochybit a mít nepříjemnosti nikdo nechce.

Ale to neznamená, že si musíte na něco takového nechat zajít chuť. Protože chcete-li to opravdu, můžete si nějakou takovou nemovitost v Chorvatsku bez problémů pořídit s pomocí odborníků na tuto oblast. A pak můžete mít třeba svůj vlastní dům někde u moře.

město Trogir

A že vám připadá takové řešení poněkud ekonomicky nevýhodné, protože se do Chorvatska nedostanete zase až tak často, aby se vám vyplatilo si tam dům kupovat? Pak to nevzdávejte, protože u nemovitosti na prodej Chorvatsko umožňuje přece i její pronajímání v době, kdy tam právě nejste. A tak můžete střídat své pobyty v takovém objektu, kdykoliv se vám zlíbí, s možností pronajímání tehdy, když je objekt právě volný. A tím si můžete navrch i ještě něco přivydělat. Protože je právě tato země místem, o které je mezi cizinci zájem, a to by bylo, aby se nenašli i platící návštěvníci.

A tak si klidně nějaký ten dům kupte. Nemusíte mít přece jenom chalupu v Čechách.