https://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/amerika/pocitova-teplota-69-c-usa-ochromily-extremni-mrazy_461820.html 0cm 8pt“>Klimatizace již dávno není jen výsadou velkých firem, které na její instalaci a provoz mají dostatek finančních prostředků.

Vytvořte si doma přirozené prostředí díky klimatizaci

Optimální teplota – každého z vás pravděpodobně napadne, že klimatizaci si pořizujeme kvůli ochlazování vzduchu v místnosti v letním období. To je samozřejmě pravda a k tomu jen doplníme, že s její pomocí lze byt i přitápět, např. v době, kdy ještě nezačala topná sezóna, a kdy je již teplota v bytě poměrně nízká (mezi 17 a 19 stupni Celsia) a není komfortní např. pro posezení.

splitová klimatizace

Ionizace vzduchu – městský život s sebou nese celou řadu předností a mnoho lidí by jej nevyměnilo za pobyt na venkově. Jde zejména o pohodlí a minimální starosti s údržbou objektu (pokud bydlíte v bytovém domě) a také o blízkost některých důležitých subjektů, jako jsou obchody, sportoviště, kulturní stánky, restaurace, kavárny, cukrárny atp. Jednou z podstatných nevýhod bydlení ve městě je však smog a výskyt velkého množství tzv. kladných iontů, které přispívají k oxidaci tělesných buněk a k jejich předčasnému stárnutí. Záporné ionty se vyskytují naopak na venkově, v blízkosti vodních toků a vodních ploch, v lesích a všude tam, kde je mnoho zeleně a dostatečná vlhkost vzduchu.

klimatizace v místnosti

Vy si ovšem ionizaci vzduchu můžete dopřát i díky klimatizaci, pokud si do ní necháte nainstalovat ionizátor.

O klimatizaci se musí také pečovat

Montáž klimatizace v Praze se vám postará o zprovoznění nového zařízení, ale po určité době je zapotřebí jej nechat zrevidovat. Provést kontrolu, zda jsou všechny systémy v pořídku a funkční, a zda také není vzduchotechnika zanesená mastným prachem, který může vést i k požáru.

Veškeré bytové i nebytové klimatizace vyžadují pravidelné servisní prohlídky a na jejich frekvenci a průběhu se domluvíte s firmou, která montáž provádí.